Česky English

Rybova Mše Vánoční - Ondřejov
Betlémské světlo v obcích Ladova kraje - rozpis
Kino Jevany - Vánoční koncert
Advent v Hospici u dobrého pastýře
RYBOVA MŠE VÁNOČNÍ - MNICHOVICE
RYBOVA MŠE VÁNOČNÍ - HRUSICE
Rybova mše Vánoční - Mukařov
Kino Jevany - Mouchy - hudební představení pro děti
Silvestr - Máme rádi Česko - Kunice

Úvod > Akce > Pochod Cestou kocoura Mikeše > 15. ročník 2022 - archiv

15. ročník 2022 - archiv

Pozvánka na pochod

Hned na startu v Hrusicích si vyzkoušíte staročeské hrátky a místní spolky plánují hlavně pro děti na celé dopoledne i další překvapení. Bude otevřen Památník Josefa Lady (9.00 -16.30), kde zaplatíte pouze poloviční vstupné. Víte, že od narození tohoto umělce, je to již 135 let? V památníku mají figurínu oblíbeného černého kocourka Mikeše a na rozlehlé zahradě jeho kamaráda prasátko Pašíka na motorce. V domě č. p. 1 bude k vidění zmenšenina hrusické vesničky, tak, jak ji pan Lada pamatoval za svého života. Nebude chybět občerstvení, žízniví a hladoví pochodníci si tu budou moci svlažit hrdlo a posilnit se na další dlouhou cestu.

Ti, co na minipochodu obcí Pohádkové Hrusice nasbírají všechna razítka, si budou moci vymalovat vodnický hrníček a odnesou si Pamětní list. Tento minipochod obcí je určen právě pro nejmenší děti. Je tu možnost přijet na něj autobusem do Hrusic a ve 13.00 využít speciální svoz na vlak nebo na Mnichovické Kramařerní či Dětský den v Říčanech. Odtud se lze vlakem pohodlně dostat domů směr Praha i Benešov.

Účastníci velkého pochodu Cestou kocoura Mikeše se budou moci v Mnichovicích vyfotit s postavičkami z pohádek Josefa Lady a pro děti budou připraveny soutěže. Současně tu centrum ožije již tradičním Kramařením.

Na razítkovacím stanovišti na Klokočné budete moci vydatně poobědvat. V místním hostinci připraví na tento den speciální Mikešovo menu!

V Tehově v místní knihovně, kde si pochodníci vyzvednou další razítko do karty, bude po celý den zpřístupněna výstava k 135. výročí narození Josefa Lady. V místní hospůdce pak bude možnost rychlého občerstvení.

V Říčanech, tedy v cíli pochodu, konkrétně na Lázeňské louce, bude od 14.00 do 17.00 hodin také bohatý program pro děti. Na akci Dětský den aneb hrátky o století zpátky vystoupí např. Ladův národopisný soubor z Hrusic, s nímž si budete moct i zatančit a zazpívat.

Ti, co na velkém pochodu, tedy na Mikešově stezce nasbírají všechna razítka, je v cíli snadno vymění za Pamětní list a zajímavé odměny („ladovskou“ pláštěnku v kuličce, turistickou nálepku Ladova kraje či drobnou hračku, omalovánku, apod.).

Celá 20 km trasa Mikešovy stezky je Klubem českých turistů již nově vyznačena a bude mnohem přehlednější (děkujeme). Jen pozor na CÍL POCHODU!!! Ten je letos v Říčanech na Lázeňské louce.

Trasu ještě pro jistotu označíme barevnými značkami, aby se někdo neztratilJ Dvanáct kreslených tabulí na stezce je, zatím původních, ale i zde se už chystá velká renovace. Kromě změny trasy a rozšíření spojek z dalších obcí do Hrusic, se můžete třeba těšit na celoroční aktivitu s Mikešovým pasem. Více ale zatím neprozradíme, to až příští jaro. Těšíte se?

Na viděnou na startu v Hrusicích a v cíli. Ještě jednou POZOR – ten je sice tradičně v Říčanech, letos ale na Lázeňské louce! Více informací na www.laduv-kraj.cz.

Leták k pochodu
Leták k pochodu se svozy