Česky English

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Jazzman Emil Viklický – z Tokia do Kamenice
1 2
Vánoční jarmark 2023
Mikulášský Lesní běh Struhařov
Advent v Zahradách Myšlín
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V KULTURNÍM DOMĚ V KAMENICI
3
Advent v Zahradách Myšlín
VÁNOČNÍ TRHY NA RINGHOFFEROVĚ NÁMĚSTÍ
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podzim – čas nových začátků

Podzim – čas nových začátkůV Ladově kraji nám – již tradičně – začal nový ročník běžeckého Poháru Ladova kraje. Do Vánoc v něm ještě stihnete 15. 10. Lesní běh v Říčanech, 4. 11. Svatomartinský běh na Berchtoldu a 2. 12. Mikulášský lesní běh ve Struhařově. Více informací najdete na www.laduv-kraj.cz/pohar-ladova-kraje.

Po revitalizaci Cesty kocoura Mikeše, po níž se i na podzim můžete s Mikešovým pasem projít z Hrusic až do Mukařova (viz www.laduv-kraj.cz/cesta-kocoura-mikese), se chceme začít věnovat obnově cesty Krajinou barona Ringhoffera a také informačních cedulí, které představují jednotlivé obce Ladova kraje a zajímavosti v jejich okolí. Momentálně jsme ve stádiu jejich inventury, takže pokud víte o nějaké ladovské ceduli, která by si zasloužila opravu nebo výměnu, budeme rádi za zprávu.

A nové věci se dějí i přímo v kanceláři Ladova kraje. Na konci srpna jsme se rozloučili s Hankou Bolckovou, která byla obětavou oporou Ladova kraje celé čtyři roky. Výběrové řízení na novou posilu vzbudilo veliký zájem, takže bych ráda i touto cestou poděkovala všem 29 uchazečkám a uchazečům, kteří ve svých přihláškách vyjádřili upřímný zájem o dění v Ladově kraji. Výběr z takového počtu nebyl vůbec jednoduchý, ale věřím, že rada Ladova kraje vybrala dobře a nová síla na pozici asistentky kanceláře přispěje nejen k hladkému poskytování již zavedených služeb Ladova kraje, ale i s úspěšnou realizací již rozjetých i plánovaných projektů. O tom více zase příště.