Česky English

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 1. ročník festivalu Ladova kraje se podařil, navzdory počasí

1. ročník festivalu Ladova kraje se podařil, navzdory počasí18. května 2024 hostila Klokočná, nejmenší obec Ladova kraje, první společný festival jeho členských obcí.

Ačkoli na programu byla vystoupení divadel i kapel slavných jmen – Buchty a loutky, Divadlo b, Bombarďák nebo November 2nd, největším lákadlem pro diváky byla adrenalinová soutěž družstev členských obcí. Na první ročník se povedlo sestavit reprezentace domácí Klokočné, Struhařovu, Tehovu a Velkým Popovicím, pro první disciplínu je ale podpořilo speciální družstvo složené ze starostek a starostů, kteří přijeli sami, nebo doprovodili stánky se zajímavostmi ze svých obcí a aktivitami pro návštěvníky.

Hlavní cenu pro vítěze – funkční trakař a soudek piva – si nakonec odvezl sousední Struhařov, který velmi těsně zvítězil nad domácí Klokočnou. Vyhráli ale nesporně všichni, kdo šli do poněkud záludných disciplín naplno i přes nepřízeň počasí, které Klokočnou kropilo deštěm až do časného odpoledne. Návštěvníci se schovávali pod deštníky, do pláštěnek, pod stánky s dílničkami, nebo třeba k perfektní kuželkové dráze z Tehovce, či do jurty, kde se četla kniha o kocouru Mikešovi. Závěrečné koncerty si užili už úplně všichni.

Za úspěšný průběh premiéry festivalu patří velké díky zejména organizátorům z Klokočné, a stejně tak všem aktivním účastníkům i divákům, kteří si celodenní program užili, bez ohledu na počasí. Příští rok se těšíme na viděnou ve Struhařově!

Více o programu, foto a video