Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • Deutsch
  • English
  • En français
  • Italiano

Obsah

Promítej v Kamenici - "Lepším člověkem" - dokument

Promitej_kameniceÚnorové Promítej i ty se bude věnovat citlivé otázce domácího násilí.
Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život.
Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Chrlil na ni rasistické nadávky, mlátil ji pěstmi, škrtil ji, až omdlévala. „Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije,“ vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

Loni se po celém světě rozšířila kampaň #metoo, která otevřela tolik potřebnou debatu a mnoho obětí inspirovala, aby veřejně sdílely své příběhy. V Česku se lidé dotčení násilím mohou obrátit na organizace Rosa – centrum pro ženy či Bílý kruh bezpečí. Možnosti prevence ve svých praktických kurzech nabízí Liga otevřených mužů.

O podobných problematikách je třeba se informovat a také o nich mluvit. Díky dokumentům zprostředkovanými festivalem Jeden svět, máme příležitost se o lecčem poučit a třeba i předcházet různým problémům dnešní doby.
Režie: Lawrence Jackman, Attiya Khan
Země původu: Kanada
Rok výroby: 2017
Stopáž: 79 min.

Datum konání: 29. 1. 2019 začátek od 19:30

Místo konání: Kulturní dům Kamenice, Ringhofferovo nám 434, 251 68 Kamenice

Typ akce: kino-film

Organizátor: Kulturní centrum Kamenice

Poznámka: Zdarma!

Promitej_kamenice


Vytvořeno: 22. 1. 2019
Poslední aktualizace: 22. 1. 2019 18:01