• En français
  • Italiano

Najdete nás také na facebooku

VÍTEJTE V POHÁDKOVÉM KRAJI

Ladův kraj je turistický region rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou. Pojmenován je po jedné z největších osobností české kultury.

Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.

Navštivte zdejší malebnoou kopcovitou krajinu plnou lesů, luk, pastvin a rybníků. Řada míst Vás nechá rychle zapomenout, že jste vzdáleni jen 30 minut jízdy z centra Prahy!

Ladův kraj stojí za návštěvu v každém ročním období. Od jara do podzimu jej můžete poznávat pěšky, ze sedla kola, koně ale také ze stupačky koloběžky, kterou Vám rádi půjčíme v jedné z osmi půjčoven. V zimě jej pak můžete projet na běžkách, ať již po udržovaných stopách nebo se vydat na backcountry toulky volným terénem.

Turistika trochu jinak

Zkuste s námi něco nového

Od léta 2013 jsme pro Vás připravili v Ladově kraji osm půjčoven kvalitních českých koloběžek Kostka pro dospělé a bohatou síť doporučených tras, kde si budete moci vyzkoušet, že koloběžka už dávno není jenom hračka pro děti.

kolobka

Poznejte jiný způsob putování, který je rychlejší než chůze, ale zároveň Vám dává dostatek času vnímat okolní krajinu, která nemizí za zády tak rychle jako na kole.

Kontakty na našich 8 půjčoven, jejich nabídku a mapy doporučených tras najdete zde

K dispozici jsou Vám také nové webové stránky www.kolobezkujeme.cz, kde najdete bližší informace k různým koloběžkovým akcím a výletům v našem regionu.

Vybavení k zapůjčení

Skládací nůžkové stany 3x3 m a 6x3 m

Přenosná zvuková aparatura

Megafon

Vysílačky

Přenosná elektrocentrála 2000W

Koloběžky Kostka pro dospělé i děti

Oudorová kamera

Elektrické várnice na 10 l

Stojany na balenou teplou a studenou vodu

Přenosné dopravní značky

Dopravní kužele

Stojany na prospekty

Pivní sety

Tunelové stany

Veškeré vybavení je zdarma k dispozici všem nekomerčním subjektům z členských obcí Ladova kraje k pořádání akcí pro veřejnost. Vybavení je rovněž k dispozici školám, školkám, sportovním, dětským oddílům apod.

Rezervace a zapůjčení na: laduv.kraj@seznam.cz

KA

Street foodfest